Buy Now
Product 1 Title

Sample text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit nullam nunc justo sagittis suscipit ultrices.

Quantity
$20.00
$17.00

Předání daru rodině Maškových ve spolupráci s FBC Draci Říčany

Jak jsme již uvedli v předchozím příspěvku, v neděli dne 10.12.2023 převzala ředitelka Olivovy nadace Ing. Hana Matějková a předseda správní rady Mgr. Miroslav Rovenský od mužského A-týmu FBC Draci Říčany šek v hodnotě 18 150,-Kč v rámci speciálního charitativního zápasu.

Olivova nadace se rozhodla tuto částku zdvojnásobit a tedy v této krásné spolupráci věnovat 36 300,-Kč rodině Maškových.

„Jsme taková normální rodinka“, napsala mi paní Hedvika Mašková. Dle našeho názoru jsou ale neskutečně obdivuhodná rodina s otevřeným srdcem, díky které poznali význam slov „domov“ a „rodina“ nejen jejich biologické děti, ale také děti z dětských domovů.

Paní Hedvika Mašková má vystudovanou Teologickou fakultu UK a vzhledem k rodinné situaci je aktuálně v domácnosti. Pan Mašek pracuje jako servisní technik v nemocnicích. Manželé Maškovi jsou spolu již třicet let a mají spolu pět biologických dětí a tři přijaté.

Nejstarším dětem je 26 let a 24 let a již mají své vlastní domácnosti. Doma s nimi zůstává jednadvacetiletý syn Patrik, který vzhledem k předčasnému narození má kombinované postižení – vadu srdce, vadu plic, postižení očí a další onemocnění.

Dalším synem je sedmnáctiletý Jiří.  Jirka má Aspergerův syndrom, což je porucha autistického spektra, která narušuje jeho sociální chování i přes jeho nadprůměrné IQ.

Další v rodině je dcera Kateřina, které je 11 let. Trápí ji těžká porucha pozornosti a různé dyslexie a dysgrafie a dyskalkulie.

Když odešli nejstarší syn a dcera z domu, začala paní Hedvika Mašková pomáhat v dětském domově. Tato zkušenost zapříčinila její rozhodnutí stát se pěstounem a nabídnout domov opuštěným dětem. Díky tomu našel v této rodině domov malý Honzík. Honzíkovi je šest let a vyvíjí se hodně nerovnoměrně. Také u něj se vyskytla porucha autistického spektra a vývojové opoždění.

Další přišel do rodiny Patriček. Nedonošený chlapeček s psychiatrickou zátěží. Již od dvou let užívá medikaci a i přes ní je jeho vývoj náročný. Střídá se u něj fáze napětí a fáze útlumu a to v rychlém sledu. Bez meditace skoro nespal. Je hodně impulzivní.

A protože bylo potřeba, je součástí této úžasné rodiny i neteř, u které požádali o svěření do péče a starají se o ní jako o vlastní.

Krom dětí je součástí rodiny také dospělý retardovaný bratr paní Maškové.

Člověk by řekl, že tato žena nemá ani minutu volného času, přesto založila sklad potřebných věcí pro pěstouny a maminky v nouzi, věnuje se potravinové sbírce a spoustě dalších dobročinných aktivit.

Je neskutečné, s jakým nasazením, péčí a hlavně láskou se stará tato rodina o své děti ať už biologické či přijaté, všechny jsou totiž JEJICH ❤️